Doradca Smaku logoandPrymat logo
ŚWIĘTA tuż, tuż! Zobacz porady kulinarne. SPRAWDŹ

Nadużycia i plagiaty

Nadużycia i plagiaty

Od dziś możecie usprawnić zgłaszanie nadużycia przez danych użytkowników.


Po kliknięciu na opcję "Zgłoś nadużycie" przy danym przepisie macie następujące możliwości: (prosimy o uważne zapoznanie się z listą)

- Plagiat

- Zdublowany przepis

- Zdjęcia do kontroli

- Podwójne zdjęcia

- Zdjęcia pojawiające się przy innych przepisach

- Inny powód

 

Oprócz tego przy każdym zgłoszeniu wyświetlany jest autor zgłoszenia. Dzięki temu możemy kontaktować się z wybranymi osobami w celu uściślenia decyzji.

 

1. Przepisy opisane Plagiat zostaną automatycznie kasowane, bez potrzeby kolejnego rozpatrywania przez administratora. Usprawni to pracę administratorów strony i podniesie wartość merytoryczną serwisu. Dlatego też zanim zgłoszone zostanie takie naruszenie, upewnijcie się o jego słuszności.

 

2. Zdublowany przepis - zostanie usunięty, a punkty za niego zostaną odjęte od konta użytkownika.

 

3. Zdjęcia do kontroli – oznaczają, przypuszczenie o ich niezgodności – administrator strony przyjrzy się wiarygodności i rozpatrzy czy przepis/ zdjęcia należy usunąć.

 

4. Podwójne zdjęcia – zdjęcia zdublowane będą usuwane wraz z punktami za nie.

 

5. Zdjęcia pojawiające się przy innych przepisach - W portalu zdjęcie może zostać dodane tylko 1 raz do przepisu. Dlatego zdjęcia barszczy pojawiające się przy innych przepisach na barscz będą automatycznie usuwane, a ich autor zostanie powiadomiony o odejmowaniu punktów. Osoba, która otrzymuje punkty tylko i wyłącznie za dodanie tego samego zdjęcia do kilkunastu przepisów z portalu, zostanie automatycznie zablokowana – nie można dodawać zdjęcia do kilku różnych przepisów. Nigdy nie wyjdzie ten sam efekt smakowy czy dekoracyjny z różnych składników.

 

6. Inny powód – do rozpatrzenia przez administratora. Usuwanie zajmie dużo więcej czasu, gdyż nadużycie oczekuje na zatwierdzenie.

 

Ustalamy również granice plagiatów:

 

Osoba posiadająca co najmniej 25% całości przepisów, które są plagiatami zostaje automatycznie deaktywowana, a jej przepisy usunięte z portalu. Plagiaty zgłaszane przez opcję nadużycia również są brane pod uwagę.

 

Zapraszamy do zapoznania się z definicją plagiatu oraz regulaminem strony.

 

Osoby posiadające co najmniej 25% całości przepisów, które będą nieczytelne – niezgodne z regułami języka – tzn. nie będą spełniały reguł gramatycznych, ortograficznych, interpunkcyjnych, z literówkami i skrótami myślowymi autora, będą również automatycznie deaktywowane.

 

Osoby posiadające w tej chwili jeszcze plagiaty mają 1 tydzień na zgłoszenie ich do administratora poprzez funkcję nadużycia. Jeśli tego nie zrobią w tym czasie, w momencie zgłoszenia ich przez innych użytkowników, jeśli przekroczą ustalony limit plagiatów, będą usuwane zgodnie z planem.

 

Liczymy, iż wprowadzone usprawnienia pomogą w utrzymaniu wysokiego poziomu merytorycznego portalu. Liczymy na zrozumienie i zapoznanie się z regulaminem.

 

borgia 25.09.2010 12:38
No cóż... Nigdy nie myślałam inaczej. mam tylko jeden problem. Zdjęcia moje własne - mogę zapewnić, że nie będą dublowane przeze mnie, bo sama chciałabym widzieć jeden końcowy efekt danej potrawy, a nie to samo zdjęcie w przypadku zupy i gulaszu na przykład - posiadają jednak podpis (aby inni nie mogli kraść, co się zdarzało). Czy w czymś to będzie przeszkadzało? Nie popełniam jakiegoś grzechu? Nie wszystkie zdjęcia mam tak zapisane, ale od długiego czasu to robię.
ben-ka 23.09.2010 15:59
Super rozwiązanie !!!
bernika 23.09.2010 13:29
widze ze pare osob juz znikłeło z tego forum i ich bezmyslne przepisy i plagiaty, szybko moderator dziala , wreszcie! a paru osobom zminusowały sie punty! super! wreszcie nadeszły narmalne zadady i porzadki!
BozenA 23.09.2010 12:46
świetny pomysł;)
agnieszka189 23.09.2010 11:40
Tak trzymać!
bernika 22.09.2010 20:27
wreszcie! ma to czekałam... dosc bezkarnosci plagiatorow i łamaczy regulaminu! brawo!
Faustyna 22.09.2010 18:29
Ja również chciałabym, aby możliwa była edycja przepisu. Wiem, że w kilku mam jakieś literówki, a niestety sama nie mogę teraz tego poprawić.
goofy9 22.09.2010 18:08
a jeżeli np. do mojego przepisu dodane są zdjęcia powtarzające się równiez i u innych to w jaki sposób mogę zgłosić naduzycie. Jeszcze tego nie próbowałam i nie wiem czy po kliknięciu tej opcji nie zniknie moje prywatne zdjęcie?
goofy9 22.09.2010 18:03
super, podniesie to napewno wartości dodawanych przepisów
Doradca Smaku 22.09.2010 14:50
Pracujemy nad tym. Już niedługo zobaczycie jak to rozwiążemy :)
Ewa109 22.09.2010 14:45
Witam Zgadzam się z Katarzyna/kate1980 aby była możliwość edycji przepisów. Bylo by super:)
Katarzyna/kate1980 22.09.2010 14:28
doradco dodaj jeszcze możliwość edycji przepisów
Katarzyna/kate1980 22.09.2010 14:24
super pomysł
joasja 22.09.2010 14:18
Cieszę się że tak jest bo wydaje mi się że część ludzi którzy mają wiele przepisów nie jest wcale ich autorami. Co więcej znalazałam u jednej pani mój własny wymyślony przeze mnie kiedyś i zgłoszony na inny konkurs przepis. Przykre jest to, że ludzie tak robią

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak