Doradca Smaku logoandPrymat logo
ŚWIĘTA tuż, tuż! Zobacz porady kulinarne. SPRAWDŹ

Kulinarne podróże: Meksyk

Kulinarne podróże: Meksyk

 

Początki kuchni meksykańskiej sięgają jeszcze czasów Azteków, których to kuchnia wywarła znaczny wpływ na tradycyjne, współczesne potrawy z Meksyku. Przygotowywanie pożywienia polegało na pieczeniu oraz gotowaniu w wodzie oraz sosach – unikano łączenia z olejami i tłuszczami. Wiele potraw pozostało niezmienionych przez wieki, aż do dzisiaj. 

 

 

Kulinarne podróże: Meksyk

 

Najpopularniejsze dania meksykańskie to różnego rodzaju enchiladas (zawinięte w tortille mięsa i warzywa, wraz z papryczką chili) oraz quesadillas (w tortilli nie może zabraknąć roztopionego sera).

 

Sztandarowym daniem meksykańskim jest również chili con carne. Jest to szybka i łatwa w przygotowaniu potrawa z mielonego mięsa. Nie może w niej zabraknąć papryczki chili i fasoli. Podaje się ją z plackami tortilli lub ryżem.

 

Meksykańskie przystawki  z pewnością nie mogą obejść się bez sosu guacamole z awokado. Owoce rozcieramy z sokiem z limonki oraz solą. Opcjonalnie dodajemy do niego inne warzywa i przyprawy, takie jak pomidory, czosnek oraz cebulę.

 

 

Czy wiesz, że...

 

Najostrzejsza odmiana ostrej papryki pochodzi z obszarów Ameryki Południowej, a najbardziej przyjęła się w Meksyku. Indianie z tamtych terenów wierzyli, że ostra papryka posiada ukryte moce.

 

W roku 2010 kuchnia meksykańska została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego. Jako reprezentatywny przykład podano kuchnię Michoacan, która obfituje w fasolę, paprykę chili i kukurydzę.

 

 

 

Przepisy na meksykańskie przysmaki znajdziecie TUTAJ

 

Kulinarne podróże: Meksyk

 

Smacznego!

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak