Gadżetomania: Durszlak czy sitko, czyli brudna robota w pięknych warunkach

27.04.2013
Gadżetomania: Durszlak czy sitko, czyli brudna robota w pięknych warunkach

Warzywa i owoce mogą zawierać wiele drobnoustrojów, pozostałości ziemi czy środków ochrony roślin, a także pestycydy i konserwanty. Dzięki starannemu myciu można uniknąć przykrych dolegliwości czy nawet zatruć m.in. tak toksycznymi pałeczkami E.Coli.

 

Warzywa należy starannie myć pod bieżącą, zimną wodą, a te które obieramy dodatkowo opłukać po obraniu. Natomiast warzywa takie jak marchew czy pietruszkę należy wyszorować szczoteczką. Warzywa najlepiej myć tuż przed spożyciem. Szczególnie dokładnie należy myć nowalijki ze względu na możliwość obecności środków ochrony roślin. Warto też pamiętać o regularnym myciu szuflady na warzywa w lodówce, gdzie gromadzi się wiele pleśni i innych bakterii od listerii po salmonellę.

 

Dlatego też polecamy coś tak prostego jak sitko, z niemieckiego zwane durszlakiem. Sitko do mycia to jeden z obowiązkowych i podstawowych elementów wyposażenia każdej kuchni. Wybór sitek jest ogromny, ale nas zachwyciło to niezwykle funkcjonalne i skrojone na niewielkie rozmiary polskich mieszkań składane sitko. Żywe kolory i estetyczna forma ucieszą wszystkich miłośników ciekawego designu użytkowego. Tego typu gadżet można dostać zarówno w Internecie, jak i w wielu punktach z kolorowymi gadżetami kuchennym w galeriach handlowych.

 

A jak wy mówicie? Durszlak czy sitko?

 

Gadżetomania: Durszlak czy sitko, czyli brudna robota w pięknych warunkach

Źródło: www.josephjoseph.com

Udostepnij:

Komentarze (2)

19.10.2017 02:16
Durchschlag (ach ten niemiecki heh)
IwonaDD 27.04.2013 17:16
Praktyczny i bardzo miły dla oka gadżet,pasowałby do niejednej kuchni :)w naszych stronach prawie każdy używa słowa sitko, ale durszlak też się czasem zdarzy :)
prymat