Doradca Smaku logoandPrymat logo
PROMOCJA! -10% na ulubione przyprawy z kodem DS10. SPRAWDŹ

Festiwal Win Węgierskich i Festiwal Pstrąga

Festiwal Win Węgierskich i Festiwal Pstrąga

 

Najbliższy weekend będzie obfitował w atrakcje kulinarne - przed nami dwa festiwale - Festiwal Win Węgierskich i Festiwal Pstrąga.

Festiwal Win Węgierskich nawiązuje do bogatych podkarpackich tradycji produkcji wina i handlu tym szlachetnym trunkiem oraz intensywnej wymiany handlowej i kulturalnej 
z Węgrami w XVI i XVII wieku. Zwiedzający mogą degustować wina, a także poznawać tajniki winiarstwa.

Niepowtarzalny klimat, który tworzy połączenie muzyki, tańca, zapachu świeżo pieczonego chleba i węgierskiego wina, sprawiają, że goście z kraju i z zagranicy przez trzy dni świętują razem z mieszkańcami Krosna. Festiwalowi towarzyszy inne ciekawe wydarzenie - wystawa "Obrazy szkłem malowane. Witraże".

 

Gdzie: Krosno

Co: Karpackie Klimaty i Festiwal Win Węgierskich im. Portiusa

Kiedy:  22-24 sierpień

Więcej szczegółów: www.karpackieklimaty.krosno.pl

 

W ten jeden z ostatnich weekendów wakacji odbędzie się również inny kulinarny festiwal - Festiwal Pstrąga w Hrabstwie Kłodzkim. Z racji tego, że kłodzki pstrąg od wielu lat znajduje się na liście produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa postanowiono powołać do życia festiwal poświęcony tej, jednej z najpopularniejszych ryb. Festiwal Pstrąga odbędzie się w niedzielę (24 sierpnia)w Szczytnej na placu przy Deptaku Miejskim. Podczas wydarzenia rozdanych zostanie 500 porcji degustacyjnych tej pysznej ryby. Odbędą się również liczne konkursy z nagrodami, występy zespołów ludowych oraz pokazy kulinarne, którym towarzyszyć będą także stoiska z lokalnymi produktami.

 

Gdzie: Szczytna

Co: Festiwal Pstrąga w Hrabstwie Kłodzkim

Kiedy: niedziela (24 sierpnia), godz. 15.00

 

 Festiwal Win Węgierskich i Festiwal Pstrąga

 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak