Doradca Smaku logoandPrymat logo
ŚWIĘTA tuż, tuż! Zobacz porady kulinarne. SPRAWDŹ

Czego oczekujemy od nowoczesnego robota kuchennego?

Czego oczekujemy od nowoczesnego robota kuchennego?

Powinien mieć dużą misę i całą gamę akcesoriów, a jednocześnie po wykonaniu zadania nie przypominać o swoim istnieniu wszechobecnymi tarczami, ubijakami i nakładkami. Powinien oferować dużą moc i bez trudu radzić sobie z wyrabianiem ciężkich ciast, lecz również chronić nas przed tą mocą w razie niewłaściwego zamontowania np. miksera. Czy to realne? Tak, jeżeli dysponuje się 60 latami doświadczeń w konstruowaniu robotów kuchennych i mistrzostwem inżynierów marki Bosch.

Seria robotów kuchennych MUM5 marki Bosch to uzupełnienie zainicjowanej linii Styline, która zdążyła już oczarować miliony użytkowników na całym świecie zarówno niepowtarzalnym designem, jak i supernowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi.

Moc i funkcjonalność

Sercem urządzenia jest silnik, który musi sprostać najrozmaitszym zadaniom kuchennym. Dlatego najsilniejsze modele MUM5 wyposażono w silniki o mocy 900 W. Ma to szczególne znaczenie podczas wyrabiania cięższych i bardziej pracochłonnych ciast. Ponadto wyższa prędkość pracy istotnie ułatwia ubijanie jajek lub śmietany. Dodajmy do tego wielokierunkowy, planetarny ruch końcówek, który umożliwia efektywne zbieranie składników z wszystkich części misy (system MultiMotionDrive), i mamy przepis na idealny efekt pracy.

Czego oczekujemy od nowoczesnego robota kuchennego?

Nowe roboty kuchenne MUM5 górują nad konkurencją również jeśli chodzi o pojemność misy i możliwość rozbudowy o wyposażenie dodatkowe. W praktyce oznacza to, że jednorazowo urządzenie może ugniatać aż do dwóch kilogramów ciasta (0,75 kg mąki + składniki). W zależności od modelu do dyspozycji mamy też maszynkę do mielenia mięsa, rozdrabniacz, zestaw tarcz ze stali szlachetnej, mikser 1,25l, końcówki do mieszania ciasta i ubijania piany oraz hak do zagniatania ciasta i wyciskarkę do cytrusów. Dzięki MUM 5 bez trudu uporamy się praktycznie z wszystkimi pracami kuchennymi. Łatwą i szybką wymianę akcesoriów gwarantuje z kolei system EasyArmLift, który wspomaga ruch ramienia przy zakładaniu misy i elementów wyposażenia.

A czy jesteście w stanie wyobrazić sobie, jakie konsekwencje grożą w przypadku uruchomienia załadowanego miksera bez pokrywy lub w razie niewłaściwego podłączenia wyposażenia do korpusu robota? Inżynierowie marki Bosch starają się przewidzieć każdą ewentualność, dlatego modele MUM5 wyposażone są w zabezpieczenie w pokrywie miksera oraz automatyczną blokadę końcówek. Systemy te wkraczają do akcji w przypadku nieprawidłowego montażu.

Czego oczekujemy od nowoczesnego robota kuchennego? Czego oczekujemy od nowoczesnego robota kuchennego?

Praktycznie i w dobrym guście

Podobnie jak inne produkty z linii Styline, roboty kuchenne wyróżnia mnóstwo pomysłowych rozwiązań, które bardzo ułatwiają codzienne funkcjonowanie w kuchni. Po zakończeniu pracy prawie wszystkie akcesoria możemy umyć w zmywarce, a następnie schować w praktycznym pokrowcu, który nie zabiera dużo miejsca i może być przechowywany np. w misie urządzenia. Eleganckie, ponadczasowe wzornictwo znakomicie harmonizuje z innymi elementami serii Styline (np. czajnikiem czy tosterem), a także z wystrojem nowoczesnej kuchni. Jeżeli zaś zabraknie nam pomysłów, w jaki sposób wykorzystać olbrzymi potencjał robotów MUM5, inspirację znajdziemy na dołączonej do każdego modelu płycie CD z ekskluzywnymi przepisami.

Akcesoria

Roboty z linii MUM można indywidualnie rozbudować. Bogate wyposażenie sprawi, że każdy przepis będzie dziecinnie prosty, oczarujesz i zachwycisz gości swoimi kulinarnymi zdolnościami.

Wśród wyposażenia znaleźć można różnego rodzaju tarcze do rozdrabniacza min. tarczę do tarcia ziemniaków na placki ziemniaczane, nasadki do mielenia orzechów, kształtka do przygotowywania domowych ciasteczek, przystawkę do przygotowania domowych lodów czy sorbetów, a także przystawki do domowej produkcji makaronów różnego rodzaju np. lasagne, tagliatelle czy spaghetti. Prawdziwym hitem jest przystawka Cube Cutter do cięcia w równiutką kostkę o wymiarach 9x9 lub 13x13 mm, dzięki której przygotowanie tradycyjnej sałatki warzywnej lub owocowej zajmie kilkanaście sekund.

Suonatar 14.08.2015 18:38
Nigdy nie sądziłam, że będę wzdychać do robota kuchennego....a teraz wiem "nigdy nie mów nigdy" :)
VioletoweKucharzenie 05.08.2015 09:38
Mam od 2 tygodni i jest rewelacyjny! Stoi sobie ładnie w kuchni ten mój pomocnik wymarzony:-)
Malinka 03.08.2015 18:17
Od kilku tygodni moje oczy cieszy widok takiego cudeńka. Jest po prostu rewelacyjny!!!
gosia56 03.08.2015 13:47
też mam juz swój wymarzony robot jest super i ma dużą moc a to bardzo ważne ;)
norweska20 03.08.2015 13:28
a ja jeszcze nie mam ale .....zbieram punkciki bo tyle jest fajnych nagród do zdobycia i lista długa :)
2milutka 03.08.2015 13:21
Mam i nie wyobrażam już sobie kuchennych rewolucji bez niego...to moja druga ręka :D
bietka 03.08.2015 13:19
ja mam również swój nowiutki, wymarzony piękny robocik, ale jeszcze go nie wypróbowałam, czekam bo mąż ma pomalować kuchnię i wtedy będzie on stał na honorowym miejscu :)
w mojej kuchni 03.08.2015 13:14
Mam od prawie 3lat Mum4647 z nagrody DS i działa jak na razie super, najwięcej używam do pieczywa, drożdżowych i inne akcesoria też są w ruchu, taki z większą mocą jest lepszy
Mniam 03.08.2015 12:50
Mój MUM-ik stoi na honorowym miejscu w kuchni :) Podoba mi się pod wieloma względami :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak