Doradca Smaku logoandPrymat logo
ŚWIĘTA tuż, tuż! Zobacz porady kulinarne. SPRAWDŹ

Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki

Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki

Za nami Święta i  dla większości z nas kilka wolnych dni, w trakcie których niewielu z nas pozwalaliśmy sobie na pysze, lecz nie do końca dietetyczne jedzenie. Nic dziwnego, nie sposób odmówić sobie tych wszystkich pyszności, od których uginały się nasze stoły i w przygotowanie których wszyscy byliśmy zaangażowani. Święta są między innym i po to, aby bez wyrzutów sumienia delektować się sycącym jedzeniem.  Dla tych, którzy postanowili zmienić coś w swojej diecie i jeść mniej i zdrowiej, a także dla tych, którzy czują się ociężale po świątecznym czasie, mam kilka propozycji na pyszne sałatki.

Lżejsza i mniej obciążająca  organizm dieta to jedno z najczęstszych noworocznych postanowień. Pewnie większość z nas przynajmniej raz obiecywała sobie taką zmianę. Jak się okazuje, dieta nie oznacza jedzenia samych niskokalorycznych warzyw, szczególnie zimą, kiedy nasz organizm ciągle potrzebuje nieco więcej energii niż latem.

Po daniach z kapusty, tłustych mięsach i słodkich ciastach przyda się odmiana, dzięki której żołądek odpocznie po świątecznej rozpuście. Jak więc sobie poradzić? Śniadania jedz lekkie, bazujące na przykład na jogurcie, pełnych ziarnach i owocach. Pij dużo wody, przynajmniej 1,5 litra dziennie, a także zieloną lub czerwoną herbatę, które pomagają oczyścić organizm.

Zdrowe lunche, obiady i kolacje

Sałatki mają wiele zalet. Oprócz tego, że pozwalają na dostarczenie organizmowi zdrowych składników, są szybkie i proste w przygotowaniu, a dodatkowo można je jeść praktycznie o każdej porze dnia. Sałatkę zrobisz z trzech składników, jak i skomponujesz je ze wszystkich swoich ulubionych lub takich, które masz akurat pod ręką. Mogą być mniej lub bardziej kaloryczne – na przystawkę i na pełnowartościowy i sycący posiłek. Bowiem mądra dieta nie polega na głodzeniu się. Dzisiaj podrzucam Wam kilka pomysłów na sałatki, które są czymś więcej niż lekką przekąską, a są bogate w delikatny drób, kasze czy rośliny strączkowe. Zachęcam, by rozsmakować się w takich pysznych sałatkach i wprowadzić je na stałe do diety. Nowy Rok się rozpoczął, a wraz z nim nowa energia i coraz dłuższe dni. To świetny moment, aby jeść sałatki.

Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki   Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki  Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki

Sałatka z pikantnym kurczakiem, żurawiną i serem

 Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki

Sałatka z kaszą jaglaną i pieczonym indykiem

 Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki

Sałatka z ciecierzycą

 

Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki   Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki 

Turecka sałatka z kaszy bulgur

 Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki

Sałatka z wędzonym tofu i jajami

 Czas na poświąteczny detoks, czyli Sezon na… sałatki

Sałatka z kurczakiem i sosem czosnkowym

 

Bożena Matuszczyk 03.01.2018 10:49
Bietka masz racje ja kilka razy próbowałam i niestety przerywałam po krótkim czasie.;)
bietka 03.01.2018 09:23
Większość z nas tak sobie obiecuje, ale mało kto tego się trzyma, a sałatki nie dość że są smaczne to do tego jeszcze bardzo zdrowe :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak