Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

ABC Przyprawiania Świąt

ABC Przyprawiania Świąt

Przyprawa do ryb

Ryby stanowią podstawę diety człowieka od zarania dziejów, są nie tylko smaczne, ale również niezwykle zdrowe. Ryby, w szczególności karp, cieszą się popularnością szczególnie podczas Świąt Bożego Narodzenia. Ryby możemy przygotowywać na wiele różnych sposobów, jednak za każdym razem kluczowy jest dobór odpowiednich przypraw. Przyprawą do ryb nacieramy filety rybne przed smażeniem, pieczeniem, duszeniem, grillowaniem lub gotowaniem na parze. Możemy dodać ją także do panierki rybnej. Przyprawa Prymat doskonale komponuje się ze smakiem dorsza, łososia, pstrąga i wielu innych powszechnie lubianych ryb.

Przyprawa do ryb Prymat wzbogaca smak i aromat ryb smażonych, pieczonych, gotowanych oraz z rusztu. W jej skład wchodzą doskonale skomponowane przyprawy, takie jak między innymi: gorczyca, słodka papryka, kolendra, bazylia, korzeń lubczyku, tymianek, nasiona kopru, pieprz czarny, kozieradka, sól, a także doskonałe suszone warzywa.

 

ABC Przyprawiania Świąt

 

Klub Szefów Kuchni radzi:

-Świeże ryby, po oprawieniu można przechowywać w lodówce 1-2 dni w lodówce, ale trzeba pamiętać, aby znajdowały się osobno od innych produktów spożywczych lub były szczelnie zapakowane, gdyż mogą przejąć obce zapachy. Jeśli chcemy dłużej przechowywać ryby, musimy je oczyścić, umyć i zamrozić.

-Ryby należy smażyć bez przykrycia, na dobrze rozgrzanym tłuszczu. Dzięki temu zawsze będą chrupkie.

 

ABC Przyprawiania Świąt

 

Przyprawa do bigosu

Bigos to danie, któremu można przypisać miano naprawdę polskiego. Żadna z potraw nie doczekała się tylu opisów pełnych zachwytu dla smaku i aromatu. Z racji tradycji bigos pojawia się również na naszych stołach podczas Świąt Bożego Narodzenia. Idealnym dopełnieniem bigosu jest specjalna kompozycja ziół, przypraw i suszonych warzyw Prymat. Przyprawa do bigosu Prymat wzbogaca walory smakowe i zapachowe tej potrawy oraz innych dań z kapusty. To tradycyjna mieszanka ziół, przypraw i suszonych warzyw, w skład której wchodzą miedzy innymi: czosnek, kminek, kolendra, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek oraz owoc jałowca.

 

ABC Przyprawiania Świąt

 

Klub Szefów Kuchni radzi:

-Gotując bigos z samej kiszonej kapusty, pamiętaj, aby przed użyciem ją wycisnąć i posiekać, a jeśli jest bardzo kwaśna, można ją przepłukać wodą. Aby bigos nie był zbyt kwaśny można również połączyć kapustę kiszoną ze świeżą. Proporcje każdego rodzaju kapusty to kwestia indywidualnego smaku.

 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak