ABC Przypraw: Musztarda sarepska czy stołowa?

03.07.2014
ABC Przypraw: Musztarda sarepska czy stołowa?

Jednym z ulubionych dodatków do potraw z grilla są musztardy. Nic tak nie dodaje wyrazistego charakteru potrawom z rusztu jak ulubiona musztarda. Jedni preferują łagodny smak musztardy stołowej, podczas gdy inni – wybierają ostrą w smaku musztardę sarepską.

Musztarda stołowa to jeden z najpopularniejszych w polskiej kuchni dodatków do potraw. Przypadnie do gustu wszystkim zwolennikom delikatnego smaku i tradycyjnej receptury. Zaostrzy apetyt i urozmaici smak zarówno wędlin, żółtego sera czy też mięs pieczonych, jak i z rusztu. Musztarda stołowa o kremowej konsystencji może być również składnikiem marynat do mięs, jak i sosu vinaigrette idealnego do sałat serwowanych do potraw z rusztu.  

Musztarda sarepska zawiera wyraziste i ostre w smaku ziarna specjalnie wyselekcjonowanej gorczycy białej oraz czarnej. Odznacza się wyraźną, gruboziarnistą strukturą, ostrym smakiem i intensywnym aromatem. Jest doskonała dla każdego, kto preferuje wyraziste smaki w kuchni. Trudno sobie wyobrazić karkówkę, kiełbasę czy boczek z grilla bez musztardy sarepskiej.

Obie musztardy doskonale ożywią smak grillowanych potraw. Co stawicie na stole na stołową czy sarepską?

 

ABC Przypraw: Musztarda sarepska czy stołowa?

Udostepnij:

Komentarze (2)

marcin8625 13.07.2014 19:10
Ja wole sarepską bo lubię ostre potrawy
JulkaTomeczek 07.07.2014 00:39
Ja uwielbiam tą saperską bo jest ostra
prymat