Programy TV

Sąsiad na widelcu

zakrywka-do-braku-logo

Wstęp

„Sąsiad na widelcu, czyli co się jada u sąsiada” to program o gotowaniu, który przypadnie “do smaku” całej rodzinie.

„Sąsiad na widelcu, czyli co się jada u sąsiada” to program o gotowaniu, który przypadnie “do smaku” całej rodzinie. Prowadzący, Łukasz Grass podróżując po najpiękniejszych zakątkach Lubelszczyzny ma za zadanie znaleźć i przekonać dwie rodziny (sąsiadów) do ugotowania obiadu wraz z deserem.

 

Każda z drużyn otrzymuje od prowadzącego dwa obowiązkowe składniki, jeden do dania głównego, drugi do deseru. Poza tym, do gotowania można wykorzystać wszystko to, co jest w domowej lodówce, a każda rodzina ma na przygotowanie obiadu 90 minut.

 

Aby wziąć udział w tym programie nie trzeba być mistrzem kuchni. Wystarczy chęć przeżycia przygody i spędzenia wraz z całą rodziną 90 minut w kuchni. O pomoc można poprosić każdego członka rodziny. Może babcia, wujek czy starsza siostra ma jeszcze w szufladzie schowany tajemny przepis na najlepsze regionalne danie, którym będzie się można pochwalić? A może już od dawna marzycie, aby przypomnieć sobie smak zapomnianych potraw z dzieciństwa? Oczywiście żadna rodzina nie pozostanie w swych zmaganiach sama. Każdej z nich będzie asystował szef kuchni. To jego zadaniem będzie nauczenie kilku sprawdzonych kuchennych sztuczek i pomoc w wyczarowaniu dania ze składników, które mamy w lodówce.

 

Przygotowane dania będą degustowane i oceniane przez jury, ale tu również nie ma się czego obawiać. W jego skład wejdą przecież osoby z najbliższego sąsiedztwa. I choć program jest z założenia rywalizacją dwóch rodzinnych drużyn, w programie tym nie ma przegranych. Oprócz radości z czasu, który obie rodziny spędzą na wspólnym gotowaniu, każdemu należą się nagrody. Po realizacji części konkursowej, w żadnej kuchni nie zabraknie przypraw czy akcesoriów kuchennych, które z pewnością będą służyły w kuchniach uczestników przez długi, długi czas.