Programy TV

Doradca Smaku

doradca_smaku

Wstęp

"Doradca Smaku” to nie tylko portal społecznościowy, ale również program kulinarny.

 

0K9A0034

Andrzej Polan to znakomity kucharz z ogromną pasją do gotowania. To także postać telewizyjna znana z popularnych programów kulinarnych: kącika Dzień Dobry TVN oraz "Polska ze smakiem" emitowanego na antenie kanału telewizyjnego Kuchnia+.

Ulubione Andrzeja Polana w „Doradcy Smaku”

W minionej edycji pojawiły się m.in. leśne skarby w postaci na przykład borowików, wybór doskonałych mięs, ryby, makarony czy różne rodzaje kaszy. Te składniki stanowiły treściwą podstawę dań, które przygotować możecie dla siebie i rodziny, ale także nie powstydzicie się, podając je przyjaciołom lub komuś, kogo serce dopiero pragniecie podbić. Andrzej Polan stawiał na ciekawe połączenia smakowe, ale robił to w taki sposób, że dania nie są ani za trudne, ani zbyt wymyślne. Oglądając kolejne odcinki programu, można odnieść wrażenie, że sztuka kulinarna jest niezwykle prosta i każdy może być Doradcą Smaku, a nawet samym Andrzejem Polanem. Kucharz zwracał uwagę na jakość składników, z których przygotowywał dania. Można też nauczyć się, jak łatwo prezentować danie na talerzu tak, aby nie tylko smak był doskonały, ale też efekt wizualny godny mistrza kulinarnego.

  

W trakcie ostatniej edycji mogliśmy odnaleźć to, co w danym sezonie jest najdojrzalsze, najsmaczniejsze i najpiękniej się prezentuje. Zgodnie z taką filozofią Andrzej Polan gotuje także we własnej restauracji „Mała Polana Smaków”. Panuje w niej doskonała organizacja, ale także spokój. Tutaj każdy zna swoje zadania. Polan znany jest z tego, że potrafi perfekcyjnie, bez żadnych krzyków i nerwów zarządzać swoim zespołem. Porządek i organizacja panują także na talerzu. Bez zbędnych kombinacji i przepychu, dania składają się z maksymalnie 3-4 składników, połączonych kreatywnie, lecz w przemyślany sposób.