Blogi

 • Jak obrać awokado? + Przepis. Obejrzyj video!

  Guacamole to meksykańska salsa z awokado, która może być podawana na różne sposoby. Z powodzeniem można ją wykorzystać jako zamiennik masła lub też potraktować jako sos do chipsów kukurydzianych.

  Zobacz więcej
 • shutterstock_96200120

  APTECZKA PROSTO Z NATURY

  Przyprawy, które towarzyszą nam na co dzień w kuchni, nie tylko podkręcają smak potraw, ale też rozgrzewają i działają bakteriobójczo oraz przeciwzapalnie. Sprawdźmy, które z nich będą naszymi sprzymierzeńcami w walce z infekcjami!

  Zobacz więcej
 • fotolia_92021185_s_korzenne

  Magia cynamonu

  Pierwsze skojarzenie z tą niezwykle aromatyczną przyprawą przenosi nas do kuchni. Cynamon ma jednak również właściwości lecznicze, jest także stosowany w kosmetologii.

  Zobacz więcej
 • fotolia_43731580_xs

  Tłuszcz pod kontrolą

  Pobudzające do aktywności ciepłe miesiące już za nami, więc coraz trudniej będzie zmobilizować się do regularnego ruchu. Dlatego o tej porze roku szczególnie pilnujmy, aby nie dostarczać organizmowi za dużo tłuszczów.

  Zobacz więcej
 • shutterstock_283950977

  Zastrzyk zdrowia

  Kiedy za oknem plucha, a sezon przeziębień zbliża się wielkimi krokami, warto pamiętać, że mamy pod ręką potężną broń przeciw chorobom. To witaminy, które odpowiadają za zdrowie, witalność, urodę i dobry humor.

  Zobacz więcej
 • fotolia_82076899_xxl

  Dietą w ból głowy

  Cierpi na nią nawet do 30 procent społeczeństwa, w tym dzieci. Ci, którzy jej nie znają, nie wiedzą, jak bardzo potrafi uprzykrzyć życie. Migrena. Czy to możliwe, że lekarstwo na nią leży... na talerzu?

  Zobacz więcej
 • fotolia_64839547_s

  Dziczyzna – ekologiczny skarb

  Dziczyzna jest to mięso otrzymywane ze zwierząt wolno żyjących w leśnych obszarach. Nieskażone chemicznymi dodatkami do pasz – można powiedzieć ekologiczne.

  Zobacz więcej
 • prymat203817

  Grzyby – przysmaki z polskich lasów

  Gdy ciepłe lato przechodzi w wilgotną złotą jesień, w lasach zaczynają pojawiać się grzyby. Dorodne prawdziwki, małe pomarańczowe kurki, podgrzybki i maślaki to prawdziwe skarby potrafiące zamienić najprostszy obiad w wykwintne danie.

  Zobacz więcej
 • fotolia_98515737_s

  Zdrowy powrót do szkoły!

  Niezwykle ważne jest, aby dzieci były w szkole zaopatrzone w zdrowe przekąski, które dadzą im energię na cały dzień. Dowiedz się czego nie powinno zabraknąć w diecie ucznia.

  Zobacz więcej
 • fotolia_94345032_s

  Fasolka szparagowa – dlaczego warto włączyć ją do swojej diety?

  Lato to nie tylko najlepszy czas dla owoców – malin, jagód czy borówek, ale także dla świeżych i pysznych warzyw, w tym fasolki szparagowej.

  Zobacz więcej