Blogi

 • fotolia_63953865_s

  Letnie pułapki dietetyczne

  Lato to świetny czas na zmianę swoich nawyków żywieniowych na lepsze. Bogactwo warzyw i owoców znacznie ułatwia nam ten proces. Latem czeka jednak na nas również mnóstwo pokus, które nie sprzyjają osiągnięciu zgrabnej sylwetki.

  Zobacz więcej
 • shutterstock_150159257

  Przyprawione słońcem i morską bryzą

  Soczyste pomidory, gęsta oliwa, grillowane krewetki, carpaccio z ośmiornicy, chrupiące oliwki… W kuchni śródziemnomorskiej specjały te występują w najzdrowszych i najbardziej aromatycznych kombinacjach.

  Zobacz więcej
 • fotolia_84915139_s-kopia

  Pasternak czy pietruszka?

  Pasternak bywał stosowany jako zamiennik ziemniaków. Często jest mylony z pietruszką. Rzeczywiście obydwa warzywa wyglądają dość podobnie i łatwo nieświadomie pomylić te dwa warzywa. Są jednak sposoby na skuteczne odróżnienie jednego od drugiego.

  Zobacz więcej
 • fotolia_66163000_s

  Letnie pułapki dietetyczne

  Wakacje to świetny czas na zmianę swoich nawyków żywieniowych na lepsze. Bogactwo warzyw i owoców znacznie ułatwia nam ten proces. Latem czeka jednak na nas również mnóstwo pokus, które nie sprzyjają osiągnięciu zgrabnej sylwetki.

  Zobacz więcej
 • fotolia_43025316_s

  Skarby pełne witamin

  Lato obfituje w soczyste owoce i chrupiące warzywa, które o tej porze roku mają najwięcej witamin. Niektóre warto zamrozić, z innych można przyrządzić pikle albo kiszonki.

  Zobacz więcej
 • fotolia_62813975_m

  Zdrowie na talerzu

  Nie tylko nie powinno się opuszczać posiłków, ale należy też zadbać o to, aby były one zdrowe, odżywcze i dostarczały odpowiedniej dawki energii. Dietetycy są jednomyślni: najlepiej zaplanować 5 niewielkich posiłków, w odstępach co trzy godziny.

  Zobacz więcej
 • fotolia_64388152_s

  Jarmuż – „król zieleniny”

  Jarmuż należy do rodziny kapustowatych i jest jednym z najstarszych przedstawicieli swojego gatunku. Jego wartości odżywcze doceniano już w starożytności. W Polsce na wiele lat zapomniano o jarmużu, ale teraz wraca przebojem na polskie stoły.

  Zobacz więcej
 • fotolia_59893363_s

  6 zdrowych nawyków, które zmienią Twój dzień

  Dlaczego tyjemy? Przyczyny wzrostu wagi są różne, ale najczęściej popełniane błędy to objadanie się, podjadanie pomiędzy posiłkami, brak regularnych posiłków, przetworzona żywność, stres i siedzący tryb życia.

  Zobacz więcej
 • fotolia_63357970_s

  Limonka – bliska kuzynka cytryny

  Limonka (zwana także limetką lub limą) to bliska kuzynka cytryny. W Polsce nadal większą popularnością cieszy się ta druga, ale limonka powoli zyskuje coraz większe grono zwolenników. Często te dwa aromatyczne cytrusy stosujemy wymiennie.

  Zobacz więcej
 • fotolia_69395297_s

  Zielona apteczka

  Ich właściwości znane są od tysięcy lat. Nie tylko poprawiają smak potraw, lecz także leczą, pomagają w odchudzaniu i zachowaniu dobrego humoru. Zioła są dobre niemal na wszystko.

  Zobacz więcej