Blogi

 • fotolia_43025316_s

  Skarby pełne witamin

  Lato obfituje w soczyste owoce i chrupiące warzywa, które o tej porze roku mają najwięcej witamin. Niektóre warto zamrozić, z innych można przyrządzić pikle albo kiszonki.

  Zobacz więcej
 • fotolia_62813975_m

  Zdrowie na talerzu

  Nie tylko nie powinno się opuszczać posiłków, ale należy też zadbać o to, aby były one zdrowe, odżywcze i dostarczały odpowiedniej dawki energii. Dietetycy są jednomyślni: najlepiej zaplanować 5 niewielkich posiłków, w odstępach co trzy godziny.

  Zobacz więcej
 • fotolia_64388152_s

  Jarmuż – „król zieleniny”

  Jarmuż należy do rodziny kapustowatych i jest jednym z najstarszych przedstawicieli swojego gatunku. Jego wartości odżywcze doceniano już w starożytności. W Polsce na wiele lat zapomniano o jarmużu, ale teraz wraca przebojem na polskie stoły.

  Zobacz więcej
 • fotolia_59893363_s

  6 zdrowych nawyków, które zmienią Twój dzień

  Dlaczego tyjemy? Przyczyny wzrostu wagi są różne, ale najczęściej popełniane błędy to objadanie się, podjadanie pomiędzy posiłkami, brak regularnych posiłków, przetworzona żywność, stres i siedzący tryb życia.

  Zobacz więcej
 • fotolia_63357970_s

  Limonka – bliska kuzynka cytryny

  Limonka (zwana także limetką lub limą) to bliska kuzynka cytryny. W Polsce nadal większą popularnością cieszy się ta druga, ale limonka powoli zyskuje coraz większe grono zwolenników. Często te dwa aromatyczne cytrusy stosujemy wymiennie.

  Zobacz więcej
 • fotolia_69395297_s

  Zielona apteczka

  Ich właściwości znane są od tysięcy lat. Nie tylko poprawiają smak potraw, lecz także leczą, pomagają w odchudzaniu i zachowaniu dobrego humoru. Zioła są dobre niemal na wszystko.

  Zobacz więcej
 • fotolia_68608141_m

  Jak zdrowo i skutecznie zrzucić kilogramy po ciąży?

  Istnieje powszechny pogląd, że kobieta w ciąży powinna „jeść za dwoje”. Niestety często konsekwencją takiego postępowania jest problem z powrotem do sylwetki sprzed ciąży.

  Zobacz więcej
 • fotolia_64709894_s

  Miksuj na zdrowie!

  Koktajl, shake, smoothie albo po prostu napój owocowy lub warzywny. Wiele nazw, mnóstwo przepisów, jeden sposób na zdrową alternatywę dla śniadania i przekąsek.

  Zobacz więcej
 • fotolia_64802212_s

  Wielki powrót szpinaku

  Ciemnozielony, o dużych dość sztywnych liściach i grubych łodygach- tak pyszny, a nadal nie przez wszystkich doceniany. Szpinak możemy kupić w niemal każdym sklepie. Jak go przyrządzać, aby odzyskał dobrą sławę?

  Zobacz więcej
 • eisberg-rawmaterial-64612_150dpi

  Dlaczego warto jeść endywię?

  Sałata Endywia zawiera wiele witamin i minerałów. Spożywanie tłustych i ciężkostrawnych potraw jest razem z sałatą lżejsze i łatwiejsze do strawienia.

  Zobacz więcej