Blogi

 • fotolia_42049117_m

  Jarmuż – moda czy zdrowie?

  Moda na jarmuż, którego wartości odżywcze znano już w starożytności, w Polsce dopiero raczkuje. Pomimo, że rośnie on na polskich ziemiach podobnie jak kapusta, jego potencjał nadal nie jest wykorzystywany we właściwy sposób.

  Zobacz więcej
 • fotolia_66172860_s

  Dieta może być lekarstwem

  Bardzo często przyczyn chorób upatrujemy w czynnikach genetycznych. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach to niezdrowy styl życia, a w tym niewłaściwa dieta mogą być przyczyną naszych dolegliwości.

  Zobacz więcej
 • fotolia_56029427_xs

  Niedoceniona ciecierzyca

  Ciecierzyca jest coraz bardziej popularną rośliną, już nie tylko w środowisku jaroszy. Najczęściej wykorzystywana jest jako zamiennik mięsa ze względu na bogaty skład aminokwasowy, ale nie tylko.

  Zobacz więcej
 • zdjecie

  Sałatka kebab-gyros – sekret ukryty w bogactwie przypraw

  Smaczna, szybka w przygotowaniu i … doskonała na wiele okazji! Chociaż jej końcowy efekt, zależy przede wszystkim od naszych kulinarnych upodobań i smaków, to jednak nie wyobrażamy jej sobie bez odpowiednio wybranych przypraw.

  Zobacz więcej
 • fotolia_49930316_m-zupa

  Skarby z lasu

  Jesienią w polskich lasach królują grzyby. Nietrudno wówczas spotkać zbieraczy z wiklinowymi koszykami. Ich widok nikogo jednak nie dziwi, bo przecież polska kuchnia od dawna słynie z grzybowych przysmaków.

  Zobacz więcej
 • prymat-20.04.2015176578-1-kopia

  Walka z otyłością u mężczyzn

  Spożywanie zbyt dużej ilości mięsnych dań, ubogich w warzywa i owoce, jedzenie obfitych posiłków późnymi wieczorami i częste picie piwa oraz mocniejszych alkoholi, to główne przyczyny nadwagi, z jaką borykają się mężczyźni. Jak sobie z nimi radzić?

  Zobacz więcej
 • prymat-07.2013121157

  Sałatka cezar – kulinarny wynalazek z przypadku

  Sałatka Cezar to najsłynniejsza sałata z wykorzystaniem sałaty rzymskiej. Z powodzeniem serwuje się ją w domach i restauracjach na całym świecie. Obowiązkowymi składnikami sałatki cezar są chrupiące grzanki i aromatyczny parmezan.

  Zobacz więcej
 • fotolia_70688899_s

  Jej wysokość papryka

  Czerwone i zielone, okrągłe i podłużne, słodkie i ostre... Na całym świecie istnieje prawie 200 odmian papryki. Każda z nich jest kwintesencją zdrowia.

  Zobacz więcej
 • fotolia_90571100_s

  Doping prosto z natury

  Stres, natłok zajęć i trudności, na które jesteśmy narażeni każdego dnia, potrafią skutecznie podciąć nam skrzydła. Z pomocą przychodzi natura, która jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki na nowo pobudza nas do życia.

  Zobacz więcej
 • fotolia_63953865_s

  Letnie pułapki dietetyczne

  Lato to świetny czas na zmianę swoich nawyków żywieniowych na lepsze. Bogactwo warzyw i owoców znacznie ułatwia nam ten proces. Latem czeka jednak na nas również mnóstwo pokus, które nie sprzyjają osiągnięciu zgrabnej sylwetki.

  Zobacz więcej