Pełen smaków e-magazyn kulinarny

Blogi

 • fotolia_56427821_m

  Życie na słodko

  Smak słodyczy to dla wielu z nas pokusa, której trudno się oprzeć. Niestety przyjemność, jaka kryje się pod postacią słodkich przysmaków, potrafi szybko przysporzyć nadprogramowych kilogramów. Ich utrata nie jest już ani łatwa, ani słodka.

  Zobacz więcej
 • fotolia_63052893_m

  Przeciwutleniacze - zdrowa ochrona

  Zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się i chorobom cywilizacyjnym to współczesne priorytety ludzkości. Chociaż wydaje się, że te problemy może rozwiązać jedynie medycyna, sami również możemy zadziałać w tym zakresie. Kluczem do sukcesu jest dieta,

  Zobacz więcej
 • Bezpłatny e-magazyn do pobrania!

  Doradca Smaku –magazyn kulinarny inspirowany jest także sezonowością dostępnych produktów, aby oferować przepisy i pomysły stworzone nie tylko do oglądania, ale także samodzielnego gotowania. Zachęcamy do klikania i pobierania.

  Zobacz więcej
 • 23.05.2014147976

  Truskawka - właściwości prozdrowotne i dietetyczne

  Walory smakowe i aromatyczne to nie jedyne zalety truskawek. Warto wiedzieć, że uwielbiany przez wielu owoc ma także liczne właściwości zdrowotne. Sezon na truskawki nie trwa długo, dlatego korzystajmy z jego dobrodziejstw.

  Zobacz więcej
 • prymat-4.2013112087

  Księżniczka Roszponka

  Swój niezwykle łagodny, lekko orzechowy smak roszponka zawdzięcza zawartym olejkom eterycznym, Sprawdza się zarówno jako główna bohaterka dania, jak i podana razem z rukolą lub szpinakiem.

  Zobacz więcej
 • rukola-z-pomidorami-szynka-parmanska-parmezanem-i-sosem-miodowo-balsamicznym-2

  Anchois – wielka moc przepisów

  Anchois to fileciki sardeli europejskiej – małej, tłustej ryby, żyjącej w wodach Morza Czarnego, Śródziemnego oraz w Oceanie Atlantyckim i Pacyfiku. Stosujemy je z rozwagą, bo są intensywne w smaku.

  Zobacz więcej
 • golabki-z-kasza-gryczana

  Kasza dobra na wszystko

  Mimo, że nadal często kojarzy nam się z czasami PRL-u oraz barami mlecznymi i na jakiś czas straciła popularność na rzecz ziemniaków i makaronów, wraca na nasze stoły w wielkim stylu - jako źródło zdrowia i wielu składników odżywczych.

  Zobacz więcej
 • 2_piers-z-kurczaka-na-parze

  Zdrowe parowanie

  Na czym polega wyższość parowania od zwykłego gotowania w wodzie? Otóż, podczas tradycyjnego gotowania woda wypłukuje z żywności część naturalnych składników odżywczych i witamin. Poza tym gotowanie w wodzie pozbawia potrawy smaku, koloru i zapachu.

  Zobacz więcej
 • fotolia_54546241_m

  Jej wysokość rzeżucha

  Symbol zdrowia, witalności i odradzającego się życia. Skarbnica cennych składników, witamin, soli mineralnych czy kwasu foliowego. Niezastąpiona na wiosenne przesilenie, gdy doskwiera nam niedobór minerałów. Warto ją jednak wprowadzać do naszego menu

  Zobacz więcej
 • carpaccio-z-marynowanej-poledwicy-wolowej-z-karczochami-i-parmezanem

  Kapary - smakowite drobiazgi

  Niepozorne a kryją w sobie zdecydowany, mocny smak! Małe zielone pączki. Marynowane w oleju, occie lub zalewie solnej. Mało kto wie, że są bliskimi kuzynami kapusty. Kapary – znane od tysiącleci, niegdyś popularne na stołach polskiej szlachty, dziś

  Zobacz więcej