Blogi

 • shutterstock_72224212

  Dlaczego powinniśmy jeść ryby?

  Ciągle słyszymy, że ryby warto jeść, jednak nie każdy z nas wie, dlaczego ich mięso jest tak ważne w naszej diecie. Podajemy więc kilka niezaprzeczalnych faktów, które pozwolą zrozumieć tę powszechną opinię.

  Zobacz więcej
 • szwedzkie-sledzie-w-sosie-musztardowym-0554

  Dietetyk radzi: zjedz śniadanie przed wyjściem z domu

  Jednym z najczęściej popełnianych błędów żywieniowych i przyczyną nadwagi lub otyłości jest rezygnowanie ze śniadań, podczas gdy pierwszy posiłek jest najważniejszym w ciągu dnia. Dlaczego śniadanie ma tak duże znaczenia dla naszego zdrowia?

  Zobacz więcej
 • fotolia_68868071_m

  Okra-kto to taki?

  Okra to niewielkie, ciemnozielone warzywko, które swoim kształtem przypomina zieloną papryczkę chilli lub małą cukinię. Z zewnątrz pokrywa ją delikatny meszek.

  Zobacz więcej
 • shutterstock_115308907

  Z jesiennego ogrodu

  Dynie, cukinie, kabaczki i papryki stanowią nieodzowny element jesiennego kulinarnego pejzażu. Nie tylko dodają naszym potrawom koloru i wyjątkowego smaku, lecz także, co ważniejsze, wzbogacają nasz organizm w witaminy i składniki mineralne.

  Zobacz więcej
 • fotolia_52289552_s

  Daj się skusić na jabłko

  To najbardziej polski z owoców. I niezwykle wszechstronny. Jabłka nie tylko wyśmienicie smakują, ale także zbawiennie działają na zdrowie.

  Zobacz więcej
 • shutterstock_148231373

  Cytryna – jak przechowywać?

  Cytryny powinniśmy przechowywać w lodówce, na najniższej półce, najlepiej owinięte papierową serwetką, która chroni skórkę przed wysychaniem.

  Zobacz więcej
 • krewetki1

  Alkohol na diecie

  Od lat wiadomo, że alkohol szkodzi zdrowiu, szczególnie w przypadku nadmiernego spożycia. Z drugiej jednak strony, mieszkańcy krajów śródziemnomorskich przekonują, że ich rodzaj diety, w której skład wchodzi dzienna porcja wina jest zdrowy.

  Zobacz więcej
 • fotolia_66282518_m

  Naucz dziecko zdrowych nawyków żywieniowych

  Nawyki żywieniowe, jakich nauczymy nasze dziecko będą miały wpływ na jego rozwój, kondycję organizmu oraz zdolność uczenia się i koncentracji. Jak utrwalać zasady zdrowego odżywania od najmłodszych lat?

  Zobacz więcej
 • fotolia_56427821_m

  Życie na słodko

  Smak słodyczy to dla wielu z nas pokusa, której trudno się oprzeć. Niestety przyjemność, jaka kryje się pod postacią słodkich przysmaków, potrafi szybko przysporzyć nadprogramowych kilogramów. Ich utrata nie jest już ani łatwa, ani słodka.

  Zobacz więcej
 • fotolia_63052893_m

  Przeciwutleniacze - zdrowa ochrona

  Zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się i chorobom cywilizacyjnym to współczesne priorytety ludzkości. Chociaż wydaje się, że te problemy może rozwiązać jedynie medycyna, sami również możemy zadziałać w tym zakresie. Kluczem do sukcesu jest dieta,

  Zobacz więcej