Blogi

 • fotolia_64709894_s

  Miksuj na zdrowie!

  Koktajl, shake, smoothie albo po prostu napój owocowy lub warzywny. Wiele nazw, mnóstwo przepisów, jeden sposób na zdrową alternatywę dla śniadania i przekąsek.

  Zobacz więcej
 • fotolia_64802212_s

  Wielki powrót szpinaku

  Ciemnozielony, o dużych dość sztywnych liściach i grubych łodygach- tak pyszny, a nadal nie przez wszystkich doceniany. Szpinak możemy kupić w niemal każdym sklepie. Jak go przyrządzać, aby odzyskał dobrą sławę?

  Zobacz więcej
 • eisberg-rawmaterial-64612_150dpi

  Dlaczego warto jeść endywię?

  Sałata Endywia zawiera wiele witamin i minerałów. Spożywanie tłustych i ciężkostrawnych potraw jest razem z sałatą lżejsze i łatwiejsze do strawienia.

  Zobacz więcej
 • fotolia_79505128_s

  Zapiekana sałata radicchio

  Sałata radicchio wspaniale smakuje w formie zapiekanej. Zaleca się zawinięcie małych porcji sera w liście radicchio. Następnie należy położyć je na żaroodpornym talerzu i skropić oliwą z oliwek.

  Zobacz więcej
 • fotolia_76806527_s

  Jagody Acai – hit czy mit?

  Jagody Acai zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju. Przedstawiane są jako skarbnica składników odżywczych i owoc pomocny w utracie zbędnych kilogramów. Czy rzeczywiście działają?

  Zobacz więcej
 • fotolia_60781437_s

  Czosnek – pogromca chorób

  Niepozorny, o mocnym, charakterystycznym zapachu. Jego właściwości lecznicze znane są od tysięcy lat. Czosnek warto jadać przez cały rok, ale zimą docenimy go najbardziej.

  Zobacz więcej
 • fotolia_78476288_s

  Cebula - jak ją obierać i kroić?

  Krojenie i obieranie cebuli wcale nie musi być nieprzyjemne i czasochłonne. Jak uprościć żmudne obieranie? Cebulę warto moczyć minimum godzinę w zimnej wodzie – wtedy skórka sama odejdzie.

  Zobacz więcej
 • fotolia_66259568_s

  Jak zimą zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę?

  Zimą nasz organizm niejednokrotnie reaguje zwiększeniem podatności na atak licznych wirusów i bakterii. Co zatem robić, aby zachować zdrowie zimą, a jednocześnie nie przybrać na wadze?

  Zobacz więcej
 • fotolia_71698612_s

  Dlaczego warto jeść kiszonki?

  Dostępne w okresie zimowym warzywa pozostawiają wiele do życzenia, zarówno pod względem smaku, jak i wartości odżywczych Co więc jeść, aby wzbogacić codzienną dietę w odpowiednie składniki odżywcze, minerały i witaminy?

  Zobacz więcej
 • istock_000020611017xlarge

  Jak zimą zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę?

  Wraz z nadejściem zimy obserwujemy znaczny spadek temperatury, często pada śnieg i wieje zimny wiatr. Takie warunki nie są dla nas sprzyjające, a nasz organizm niejednokrotnie nie wytrzymuje tak ciężkiej próby.

  Zobacz więcej