Blogi

 • fotolia_63357970_s

  Limonka – bliska kuzynka cytryny

  Limonka (zwana także limetką lub limą) to bliska kuzynka cytryny. W Polsce nadal większą popularnością cieszy się ta druga, ale limonka powoli zyskuje coraz większe grono zwolenników. Często te dwa aromatyczne cytrusy stosujemy wymiennie.

  Zobacz więcej
 • fotolia_69395297_s

  Zielona apteczka

  Ich właściwości znane są od tysięcy lat. Nie tylko poprawiają smak potraw, lecz także leczą, pomagają w odchudzaniu i zachowaniu dobrego humoru. Zioła są dobre niemal na wszystko.

  Zobacz więcej
 • fotolia_68608141_m

  Jak zdrowo i skutecznie zrzucić kilogramy po ciąży?

  Istnieje powszechny pogląd, że kobieta w ciąży powinna „jeść za dwoje”. Niestety często konsekwencją takiego postępowania jest problem z powrotem do sylwetki sprzed ciąży.

  Zobacz więcej
 • fotolia_64709894_s

  Miksuj na zdrowie!

  Koktajl, shake, smoothie albo po prostu napój owocowy lub warzywny. Wiele nazw, mnóstwo przepisów, jeden sposób na zdrową alternatywę dla śniadania i przekąsek.

  Zobacz więcej
 • fotolia_64802212_s

  Wielki powrót szpinaku

  Ciemnozielony, o dużych dość sztywnych liściach i grubych łodygach- tak pyszny, a nadal nie przez wszystkich doceniany. Szpinak możemy kupić w niemal każdym sklepie. Jak go przyrządzać, aby odzyskał dobrą sławę?

  Zobacz więcej
 • eisberg-rawmaterial-64612_150dpi

  Dlaczego warto jeść endywię?

  Sałata Endywia zawiera wiele witamin i minerałów. Spożywanie tłustych i ciężkostrawnych potraw jest razem z sałatą lżejsze i łatwiejsze do strawienia.

  Zobacz więcej
 • fotolia_79505128_s

  Zapiekana sałata radicchio

  Sałata radicchio wspaniale smakuje w formie zapiekanej. Zaleca się zawinięcie małych porcji sera w liście radicchio. Następnie należy położyć je na żaroodpornym talerzu i skropić oliwą z oliwek.

  Zobacz więcej
 • fotolia_76806527_s

  Jagody Acai – hit czy mit?

  Jagody Acai zdobywają coraz większą popularność w naszym kraju. Przedstawiane są jako skarbnica składników odżywczych i owoc pomocny w utracie zbędnych kilogramów. Czy rzeczywiście działają?

  Zobacz więcej
 • fotolia_60781437_s

  Czosnek – pogromca chorób

  Niepozorny, o mocnym, charakterystycznym zapachu. Jego właściwości lecznicze znane są od tysięcy lat. Czosnek warto jadać przez cały rok, ale zimą docenimy go najbardziej.

  Zobacz więcej
 • fotolia_78476288_s

  Cebula - jak ją obierać i kroić?

  Krojenie i obieranie cebuli wcale nie musi być nieprzyjemne i czasochłonne. Jak uprościć żmudne obieranie? Cebulę warto moczyć minimum godzinę w zimnej wodzie – wtedy skórka sama odejdzie.

  Zobacz więcej