Aktualności Doradcy Smaku

 • fotolia_70420166_s

  Pan Pomidor

  Pomidory jadalne występują naturalnie w Ameryce Południowej i uprawiane są tam już od 8 tysięcy lat. Do Europy trafiły w XVI wieku za sprawą Krzysztofa Kolumba. Początkowo uważane były za roślinę ozdobną, ale dziś zajmują pierwsze miejsce w zbiorach warzyw w krajach Unii Europejskiej, gdzie rocznie zbiera się ich około 13 milionów ton, a jednym z głównych eksporterów pomidorów jest Polska, która wysyła je nawet do słonecznej Grecji.

  Zobacz więcej
 • fotolia_43938602_xs

  "Kuchenne Rewolucje" w Gdańsku - nowy sezon

  Już dziś zapraszamy na pierwszy odcinek nowego sezonu "Kuchennych Rewolucji". Po wakacyjnej przerwie czas sprawdzić stan nadmorskiej gastronomii - tym razem rewolucja odbędzie się w Gdańsku, gdzie znajduje się węgeorska restauracja "Czardasz".

  Zobacz więcej
 • istock_000022953449xxxlarge-male

  Jakie korzyści daje płyta indukcyjna? + KONKURS

  Od lat w kuchni trwa spór - kuchenka gazowa czy płyta. Płyta ceramiczna czy płyta indukcyjna. Każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Pytanie - dlaczego wybrać akurat płytę indukcyjną?

  Zobacz więcej
 • 03_muffiny_z_czekolada_zol_5275

  Przepis dnia V: Muffiny z czekoladą, odc. 3

  Babeczki czy muffinki? Wbrew pozorom to wcale nie zamienniki, a nazwy dwóch rodzajów słodkości. Babeczki najczęściej podawane są z owocami, lukrem czy różnego rodzaju dekoracjami, natomiast muffinki to po prostu ciasto z dodatkami posypane jedynie cukrem pudrem. Z pewnością znajdą się amatorzy jednego i drugiego rodzaju słodkości, dlatego w dzisiejszym programie prezentujemy przepis na słodkie czekoladowe muffinki.

  Zobacz więcej
 • madej-wrobel-a-kabanos_chili_chorizo_przepis-03

  Kabanosy – świetne przekąski

  Jedne z najpopularniejszych rodzajów kiełbasy w Polsce. Idealne przekąski albo składniki ciekawych dań. Cienkie, wyraziste w smaku, aromatyczne i kruche – to właśnie kabanosy.

  Zobacz więcej
 • 02_fricasse_z_kurczaka_zol_5223

  Przepis dnia V: Fricassee z kurczakiem, odc.2

  Zakończyliśmy sezon upałów, wkrótce dni będą stawać się coraz chłodniejsze, a nasz organizm będzie potrzebować bardziej treściwych potraw. Oprócz jednogarnkowych gulaszu, lecza czy stroganowa, jesienne menu wzbogacić można o potrawkę. Potrawka, czyli tzw. fricassee można przygotowywać z dowolnego mięsa. Mięso jest gotowane w wodzie razem z warzywami, a następnie podawane w powstałym wywarze.

  Zobacz więcej
 • ds

  Doradcy Smaku Miesiąca we wrześniu

  Jak co miesiąc wyłoniliśmy spośród Was trzech najlepszych Doradców Smaku, którzy otrzymają od nas nagrody finansowe w wysokości 500, 300 oraz 200 zł. Do tego grona dołączy także Doradca wyróżniony przez Roberta Sowę. Ostatnim szczęśliwcem jest osoba, która otrzyma tytuł Blogera miesiąca.

  Zobacz więcej
 • 2

  II tura wrześniowych nagród

  Pierwszy dzień szkoły już prawie za nami. A na osłodę tych chwil przed nami II tura nagród.

  Zobacz więcej
 • 1

  Nagrody na pożegnanie lata!

  Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego mamy dla Was nowości w Katalogu. Sprawdźcie, jakich pomocników kuchennych znajdziecie tym razem w naszym serwisie :)

  Zobacz więcej
 • fotolia_86740659_s

  Jak przedłużyć wakacje?

  Choć dni są jeszcze całkiem długie i bywa ciepło, to już czujemy w powietrzu nadchodzącą zmianę. Jeszcze jest zielono, ciepło a dni są jeszcze długie. Warto zatem wykorzystać w pełni te ciepłe dni oraz piękną pogodę na przykład na rodzinne wycieczki, a po nich… grillowanie.

  Zobacz więcej