Aktualności Doradcy Smaku

 • ds.s03e56-kpk-009_fit-800-600

  Doradca Smaku: Polędwica wołowa z cukinią

  Dzisiejsza propozycja od Doradcy Smaku dotyczy soczystej i niezwykle aromatycznej wołowiny w lekko chrupiącej skórce. To jeden z tych gatunków mięsa, po który sięgamy nieco rzadziej. Jednakże kiedy nadchodzi taki moment, zwykle podchodzimy do przygotowania wołowiny z odpowiednią pieczołowitością.

  Zobacz więcej
 • img_0932

  Przepis Dnia V: Ryba w galarecie, odc. 82

  Wigilia to nie tylko smażony karp – to także różne rodzaje ryb w galarecie. Dzisiaj, na przysłowiowe „pięć minut przed wigilią”, proponujemy przygotowanie łososia w galarecie, o którego warto wzbogacić świąteczne menu.

  Zobacz więcej
 • tort-makowo-orzechowy5

  Tradycje Wigilijne

  Tradycje wieczerzy wigilijnej sięgają i zostały zapisane w XVII wieku, ale  przypuszcza się że wcześniej były praktykowane. Zanim zasiadamy do wieczerzy ubieramy choinkę, nakrywamy stół białym obrusem i wkładamy sianko pod nie. Siano jest symbolem szopki betlejemskiej. Do stołu zasiadamy kiedy pojawi się pierwsza gwiazdka. Dzielimy się wtedy opłatkiem składamy życzenia. Dzielenie opłatkiem oznacza wzajemne pojednanie, innych uczy że należy podzielić się ostatnim okruszk

  Zobacz więcej
 • fotolia_59162095_s

  Skarby z krainy chłodu

  Za oknem zimno, szaro i znowu pada. Na dodatek wcale nie biały puch tylko deszcz. Kalendarz podpowiada, że jest zima i za chwilę Święta, ale pogoda jest raczej jesienna. Z utęsknieniem wypatrujemy każdego, nawet najmniejszego promienia światła i koloru. Najłatwiejszym sposobem na odczarowanie wszechobecnej szarości jest wprowadzenie koloru na nasze talerze. I tutaj z pomocą przychodzą nam mrożonki.

  Zobacz więcej
 • karp

  Bożonarodzeniowe dania z karpia, czyli Fundacja Klubu Szefów Kuchni poleca

  Polska wigilia jest niepowtarzalna. Kolacja, tradycyjnie bezmięsna, to przede wszystkim karp, śledzie, kapusta, grzyby i buraki w przeróżnych formach. Dlatego dziś polecamy propozycje na karpia w różnych odsłonach.

  Zobacz więcej
 • ds.s03e55-kpk-009_fit-800-600

  Doradca Smaku: Sałatka z czerwonej kapusty

  Sałatka z czerwonej kapusty lub inaczej kapusty modrej to jedna z najbardziej tradycyjnych polskich przystawek. Możemy się nią zajadać jako dodatkiem do obiadu – dzisiaj jednak proponujemy ją w wersji dania samodzielnego.

  Zobacz więcej
 • img_1688

  Przepis Dnia V: Tradycyjna zupa z suszonych borowików, odc. 81

  Zupa z suszonych borowików jest jedną z najbardziej tradycyjnych potraw świątecznych. Wywar z suszonych grzybów przywoła na wigilijnym stole aromat i zapach lasu i wprowadzi domowników w wyjątkowy nastrój. To prawdziwa uczta dla zmysłów.

  Zobacz więcej
 • ds.s03e51-kpk-007_fit-800-600

  Doradca Smaku: Zapiekany sandacz w sosie holenderskim

  Pyszne i bardzo zdrowe danie przygotowane z polskiego sandacza, którego mięso jest wyjątkowo delikatne, chude i praktycznie pozbawione ości. Mięso sandacza jest najsmaczniejsze, gdy je ugotujemy lub zapieczemy. Wówczas oddaje to, co ma najlepszego do zaoferowania – jędrność i soczystość.

  Zobacz więcej
 • img_1318

  Przepis Dnia V: Ciasto gruszkowe z białą czekoladą, odc. 80

  Połączenie soczystej gruszki ze słodyczą białej czekolady i chrupkością bakalii to propozycja na kolejne rozkosznie pyszne ciasto świąteczne. Danie oczaruje domowników także warstwą wizualną, która jest obietnicą cudownego smaku.

  Zobacz więcej
 • shutterstock_223557256

  Święta na widelcu. W rolach głównych: pani Pedant i pani Nerwówka

  Wszyscy kochamy święta Bożego Narodzenia. Szczególnie wtedy, gdy możemy zasiąść do suto zastawionego stołu, poszaleć na długo wyczekiwanej konsoli, przejrzeć się w idealnie wypolerowanych kryształach i podziwiać każdy spadający płatek śniegu za błyszczącą szybą.

  Zobacz więcej