Aktualności Doradcy Smaku

 • 2014-09-16-019

  Śliwkobranie czas zacząć !!

  Jesień to czas kiedy robimy zapasy na zimę a to powidła ,a to pikle .Śliwki obok jabłek to owoce które najczęściej goszczą na polskich stołach jesienią.

  Zobacz więcej
 • fotolia_56900117_s

  Sezon na grzyby

  Mamy w tym roku prawdziwy wyspy grzybów. Deszczowy koniec lata i stosunkowo wysokie temperatury sprawiły, że w wielu regionach polski grzyby obrodziły wyjątkowo obficie. Żartuje się nawet, że to już nie zbiory a prawdziwe żniwa.

  Zobacz więcej
 • img_6452_2

  Przepis dnia III, odc. 11: Zupa krem z kukurydzy z wędzonym kurczakiem i kolendrą

  Jedli ją już Aztekowie, Majowie i Inkowie i choć od wieków uprawiana była w Ameryce Południowej i Północnej, to popularność swą zyskała również w Europie wraz z odkryciem Kolumba. Dziś u nas na stole zupa ze złota Meksyku – z kukurydzy.

  Zobacz więcej
 • fotolia_42367643_s

  Lubelskie gotowanie!

  Kolejne kolacje tym razem w Lublinie. Kto tym razem zaskoczy najciekawszym doborem menu? Zaczynamy następny tydzień pełen wrażeń z "Ugotowanymi"!

  Zobacz więcej
 • 24163f18575944d151705f3450398eb9

  Wpis Tygodnia pachnący jabłkami

  O sekretach idealnej szarlotki i niezbędnych w kuchni trikach, by ciasto z jabłkami wyszło perfekcyjnie znajdziecie w nowym Wpisie Tygodnia.

  Zobacz więcej
 • fotolia_45132396_xs

  KONKURS - WYNIKI: Smaczne przypinki!

  W sierpniu przeprowadziliśmy konkurs, w którym zadaniem było stworzenie tablicy z menu na specjalną okazję w serwisie Pinterest. Sprawdźcie kto jest Laureatem.

  Zobacz więcej
 • 38986541

  Wyniki konkursu "Oceń e-magazyn"!

  Dziękujemy za udział w konkursie „Oceń e-magazyn”. Na stronach sklepów AppStore oraz Google Play napisaliście swoje opinie na temat e-magazynu. Wybraliśmy i nagrodziliśmy 3 najlepsze z nich. Sprawdźcie kto zdobył 5000 punktów do wymiany na nagrody.

  Zobacz więcej
 • fotolia_51311139_xs

  Kreatywność na talerzu

  Stało się. Mamy w domu „niejadka”. Dziecko nie chce jeść, a my zamartwiamy się co zrobić, aby dostarczyć mu niezbędnych dla jego rozwoju witamin i minerałów. Przebieramy się, by uatrakcyjnić posiłek, śpiewamy, robimy przedstawienie, a nawet uciekamy się do przekupstwa czy szantażu. Bez skutku. Co zrobić, kiedy Tadek-Niejadek pojawia się w naszym domu?

  Zobacz więcej
 • gadzetomania_niezle-ziolka

  Gadżetomania: Ziółek moc

  Jesień nadchodzi, wracamy zatem pod kocyk z książką i filiżanką czegoś rozgrzewającego – na przykład herbaty. Najczęściej w Polsce pije się czarną herbatę, przybywa też zwolenników herbaty zielonej. Natomiast warto pamiętać o herbatach ziołowych. Nie tylko mięta i melisa nadają się na napar, ale też pokrzywa czy rumianek. Warto wiedzieć, że do herbaty można dodać imbir, który ma m.in. właściwości rozgrzewające.

  Zobacz więcej
 • img_3093

  Przepis dnia III, odc. 10: Babka cynamonowa z bakaliami, szafranem i kawą zbożową

  Babka jest jednym z najpopularniejszych ciast w Polsce. Wyróżniamy kilka rodzajów babek, które różnią się w zależności od sposobu przygotowania. Babka drożdżowa jak nazwa wskazuje powstaje na bazie drożdży. Bardzo często do ciast dodaje się również różne bakalie. Dla babki piaskowej z kolei charakterystyczne jest dodanie tłuszczu podczas wyrabiania ciasta.

  Zobacz więcej