Aktualności Doradcy Smaku

 • 45_pizza_bianca

  Kulinarne improwizacje z kiełbasą w roli głównej

  Kiełbasę można uznać za nasze dobro narodowe, coś, czym chwalimy się na zewnątrz. Doskonała w swojej najprostszej postaci jako produkt na każdą okazję, może też stać się elementem bardziej złożonej całości.

  Zobacz więcej
 • fotolia_86538997_s

  "Białe złoto" w kuchni

  Kulinarnym odwzorowaniem włoskiej flagi może być słynna sałatka caprese. Ta klasyczna sałatka zawdzięcza swą sławę i smak nie tylko pomidorom i bazylii, ale przede wszystkim smakowi i konsystencji sera mozzarella. Jednak kulinarne możliwości mozzarelli na caprese się nie kończą…

  Zobacz więcej
 • fotolia_63953865_s

  Letnie pułapki dietetyczne

  Lato to świetny czas na zmianę swoich nawyków żywieniowych na lepsze. Bogactwo warzyw i owoców znacznie ułatwia nam ten proces. Latem czeka jednak na nas również mnóstwo pokus, które nie sprzyjają osiągnięciu zgrabnej sylwetki.

  Zobacz więcej
 • ketchup-ostry3

  Pysznie - pomidorowo

  Choć były kiedyś wyłącznie ozdobą, teraz wręcz nie wyobrażamy sobie bez nich gotowania. Na surowo lub gotowane – w każdej wersji są pyszne. Sezon na pomidory trwa!

  Zobacz więcej
 • fotolia_56427821_m-lewy

  Tajemnica zamknięta w ziarnach

  Kawa – większość wiąże się z nią w ciągu dnia, a gdy jej zabraknie tęsknią. Miłość bywa jednak wymagająca, a samo uwielbienie dla „małej czarnej” nie wystarcza. Z receptą na najczęściej spotykane problemy kawoszy, przyszedł nowy ekspres VeroBar AromaPro 300, rozpoczynający nową erę dla koneserów kawy.

  Zobacz więcej
 • pomidory

  Pomidory i przetwory

  Pomidory kiedyś hodowano tylko dla ozdoby bo uważano że są trujące. Dotarły one do Europy z Ameryki Południowej w XV wieku, kiedy to Krzysztof Kolumb przypłynął  z z nimi.

  Zobacz więcej
 • 100

  O bazylii słów kilka ...

  Bazylia jako aromatyczne zioło znana była również jako talizman przeciwko mitycznej bestii bazyliszkowi ... Zapraszam na bazyliowy wpis ...

  Zobacz więcej
 • fotolia_50416670_s

  Tiramisu - najsłodszy sposób na podanie kawy

  Latem na naszych stołach królują orzeźwiające desery. Sernik na zimno z galaretką, lody, sorbety czy schłodzone owoce z bitą śmietaną to zawsze trafiony pomysł w upalny dzień. Od kilku lat Polacy rozkochali się również we włoskim deserze tiramisu – to doskonały przepis na lato- zimny, pobudzający i szybki w przygotowaniu.

  Zobacz więcej
 • prymat-27.04.2015176777

  „Lato z Radiem” – w Wyszkowie i Nowym Mieście Lubawskim 22-23 sierpnia

  W najbliższy weekend w Wyszkowie i Nowym Mieście Lubawskim oprócz pięknych krajobrazów nie zabranie atrakcji muzycznych, także kulinarnych. Wasze apetyty z pewnością zaspokoi Kulinarny Tir Prymatu.

  Zobacz więcej
 • fotolia_66172860_s

  Czym doprawić pomidory?

  Bazylia Prymat charakteryzuje się słodkawym, orzeźwiającym smakiem. Zależnie od gatunku i odmiany liście bazylii mogą mieć zróżnicowany aromat, np.: zapach cytryny, limonki, cynamonu, również anyżku, a nawet grzanego wina czy kopru. Warto pamiętać też, że bazylia suszona pachnie zupełnie inaczej niż świeża. Idealnie komponuje się z wszelkimi warzywami, dodana do pomidorów, czy bakłażanów tworzy doskonały efekt smakowy.

  Zobacz więcej