Aktualności Doradcy Smaku

 • vb_anmutflowers_7c0349c2ac002

  Gadżetomania: Kwiaty na stole nie tylko w wazonie

  Zastawa nie musi być nudna! Na wiosnę i lato, kiedy na zewnątrz moc zieleni, stół można udekorować niezwykle barwną zastawą Anmut Flowers Villeroy&Boch. Elementy zastawy otrzymały niezwykłe kwiatowe zdobienie, które sprawia, że na naszym stole pojawia się bukiet "porcelanowych kwiatów".

  Zobacz więcej
 • bruschetta_grissini

  ABC przypraw: Bazylia

  Bazylia ma charakter uniwersalny, dlatego możemy puścić wodze fantazji i posypywać nią wszelkie lekkie potrawy, na przykład o charakterze śródziemnomorskim. Szczególnie sprawdza się w duecie z pomidorem lub bakłażanem.

  Zobacz więcej
 • shutterstock_61430047

  Wypełnij nową ankietę i zgarnij punkty!

  Zapraszamy Was do wypełnia naszej ankiety, która porusza tematykę korzystania z treści kulinarnych na urządzeniach mobilnych. Za poświęcony czas wynagrodzimy Cię dodatkowymi 150 punktami do wymiany na nagrody w DoradcaSmaku.pl.

  Zobacz więcej
 • fotolia_66163000_s

  Orzeźwiające wody smakowe

  Na sierpniowe dni również polecamy orzeźwiające i zdrowe wody smakowe. Mamy nadzieję, że zasmakują Wam równie mocno, jak nasze wcześniejsze propozycje orzeźwiających koktajli i napojów. Smacznego życzy Klub Szefów Kuchni!

  Zobacz więcej
 • shutterstock_87693934

  Sezon: Pomidorów czas

  No i nastał w końcu sezon na pomidory. Choć są one dostępne przez cały rok, jednak dopiero teraz smakują najlepiej.

  Zobacz więcej
 • dsc_00131-kopiowanie

  Wpis Tygodnia: Kaszubskie jadło

  Kaszuby to barwna kraina – rzec by można, że mlekiem i miodem płynąca. Różnorodność lokalnych produktów sprzyja bogatej kulturze kulinarnej, o której niezwykle ciekawie w swoim cyklu pisze Christopher. Zapraszamy na Wpis Tygodnia!

  Zobacz więcej
 • urek-fot.-krzysztof-zajaczkowski

  Szlak kulinarnych rozkoszy gastroturysty „podkarpackie smaki”

  Słynny francuski recenzent kulinarny i autor regionalnych przewodników kulinarnych po Francji - CURNONSKY (Maurice Edmond Sailland), zwykł mawiać, że dobra kuchnia, to taka, w której jedzenie smakuje tym, czym jest. Curnonsky był pierwszym gastroturystą i prekursorem podróży kulinarnych. To on zauważył, że tradycyjne przewodniki turystyczne to „litania” zabytków i kościołów, w których brak informacji, gdzie można po drodze dobrze zjeść.

  Zobacz więcej
 • vb_italianfood_fc83ac9dd5011

  Gadżetomania: Letnia zastawa

  Nowoczesna i uniwersalna, skromna choć nietuzinkowa, jednoznacznie kojarząca się z wakacjami – to właśnie Flow. Kolekcja porcelany Villeroy & Boch obdarzona zdecydowanie południowym charakterem. Rodem z Italii!

  Zobacz więcej
 • jarzyny-w-ciesciepakora-indie-040

  Kulinarne lato filmowe trwa…:"Podróż na sto stóp"

  Jeść kochają niemal wszyscy… Jednak dopiero moda na gotowanie odczarowała tę z pozoru prozaiczną czynność. Bo gotowanie to nie tylko bilans zysków i strat na podtrzymanie funkcjonowania organizmu, ale też magia smaków, alchemia zapachów a czasem spotkanie różnych kultur jak w przypadku filmu „Podróż na sto stóp” z Helen Mirren.

  Zobacz więcej
 • kurczak-w-sosie-serowym_k-034

  "Złote Przeboje na wakacjach" w Świeradowie-Zdroju

  Już najbliższą sobotę w Świeradowie ruszamy z kolejnym koncertem "Złote Przeboje na wakacjach". Zapraszamy na wspólne grillowanie, konkursy, dobrą muzykę oraz świetną zabawę. Grillować będziemy na kulinarnym Tirze razem z Robertem Sową.

  Zobacz więcej