Aktualności Doradcy Smaku

 • hiszpanska-zupa-krewetkowa-z-chorizo5

  Kuchnia hiszpańska

  Kuchnia hiszpańska kojarzy mi się przede wszystkim z jedzonymi na świeżym powietrzu tapas, owocami morza, paellą i tortilla de patatas. Jest bardzo różnorodna ze względu ze względu na liczne wpływy m.in. Celtów, Kartagińczyków, Fenicjan, Rzymian...

  Zobacz więcej
 • dsc00030-copymale_fit-320-250

  Konkurs "Gotuj z Doradcą Smaku" V tura

  Wraz z emisją kolejnych odcinków programu Doradca Smaku zachęcamy Was do gotowania i odkrywania swoich smaków. Zainspirujcie się przepisami i zdobądźcie sprzęt do kuchni lub elegancką zastawę.

  Zobacz więcej
 • ledzie-kopia

  Najlepiej smakuje na zimno

  Śledzie w Polsce mają za sobą setki lat tradycji i popularności. Dziś Polacy jedzą jednak coraz mniej śledzi, chociaż solone śledzie były niegdyś obecne w każdej karczmie jako dodatek do alkoholu czy też jako sztandarowe danie postne…

  Zobacz więcej
 • ledz-olej1

  Czy wszystkie ryby są zdrowe?

  Które ryby warto jeść, żeby dostarczyć organizmowi jak najwięcej wartości odżywczych, w tym cennych kwasów omega – 3? O tym w najnowszym Wpisie Tygodnia.

  Zobacz więcej
 • imag4621

  Pesto - aromat i zdrowie zamknięte w słoiczku

  Skąd pochodzi pesto? Jak przygotować klasyczne pesto alla genovese? Z jakich składników przygotować pesto odmienne od tradycyjnego, ale równie zdrowe, smaczne i aromatyczne?

  Zobacz więcej
 • dsc_1407

  Bataty - wartościowe i słodkie ziemniaki.

  Batat znany również pod nazwami: patat, wilec ziemniaczany lub słodki ziemniak to bardzo wartościowe i ciekawe warzywo.

  Zobacz więcej
 • dorsz-w-pomaranczach

  Czy warto jeść dorsza i kto może a kto nie

  Dorsz występuje pod nazwą dorsza atlantyckiego, bałtyckiego, i pacyficznego. Dorsz zawiera dużo cennych witamin, minerałów i tłuszczów. Zaliczany jest do drapieżnych ryb morskich. Zamieszkuje głównie w Oceanie Atlantyckim, i morza północne Europy.

  Zobacz więcej
 • szparagi

  Ekonomia w kuchni

  Jestem poznanianką z krwi i kości... a wiadomo jaką opinię mają w kraju poznaniacy. Choć w moim mniemaniu do Szkotów nam trochę brakuje to z pewnością nie lubimy niczego wyrzucać i marnotrawić, także w kuchni.

  Zobacz więcej
 • fotolia_66259568_s

  Jak zimą zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę?

  Zimą nasz organizm niejednokrotnie reaguje zwiększeniem podatności na atak licznych wirusów i bakterii. Co zatem robić, aby zachować zdrowie zimą, a jednocześnie nie przybrać na wadze?

  Zobacz więcej
 • fotolia_46849959_s

  Wiesław Bober prezentuje deser kuchni sudeckiej

  Kuchnia sudecka jest bardzo wielokulturowa, a co za tym idzie bardzo ciekawa i różnorodna. Dzisiaj proponuję Wam ciekawy deser – gruszkę duszoną w winiaku z białą i ciemną czekoladą oraz sosem lawendowym.

  Zobacz więcej