Aktualności Doradcy Smaku

 • original

  Lekcja Klubu Szefów Kuchni: Mięta

  Mięta to bardzo aromatyczne zioło, którego zdecydowanie nie doceniamy w kuchni! A jest bardzo uniwersalne, oprócz przygotowania popularnego drinku mohito świetnie łączy się nie tylko z owocami i warzywami, lecz także z mięsem.

  Zobacz więcej
 • original

  "Przepis dnia", odc. 2. Smażona kaszanka na purée ziemniaczanym

  Kaszanka ma swoich wielbicieli oraz nieprzekonanych. Do jej spróbowania chcemy przekonać poprzez ciekawy i naprawdę smaczny pomysł.

  Zobacz więcej
 • original

  "Przepis dnia", odc. 1. Dorsz z pomidorami pelati i oliwkami

  Jeśli lubicie ryby, to danie z pewnością przypadnie Wam do gustu. W pierwszym odcinku programu "Przepis dnia" Robert Sowa proponuje "Dorsza z pomidorami i oliwkami."

  Zobacz więcej
 • original

  Sezon na grzybobranie i grzybów zajadanie

  Na całym świecie występuje aż 120 tys. gatunków grzybów i tylko jedna setna z nich jest jadalna. W polskich lasach znajdziemy ponad trzydzieści gatunków grzybów, które są jadalne i smaczne, dzięki czemu znajdują zastosowanie w kulinariach. A najbardziej doceniane, uznawane za szlachetne są podgrzybek i borowik. Równie smaczne są kozaki, maślaki, rydze, gąski czy boczniaki.

  Zobacz więcej
 • original

  Wpis Tygodnia: Güzel Kıbrıs

  Na ciepłe wspomnienie wakacji proponujemy nasz cypryjski Wpis Tygodnia. Zapraszamy na ferie barw i moc wrażeń kulinarnych.

  Zobacz więcej
 • original

  Regionalne podróże: Kurpiowszczyzna

  Podstawowymi składnikami kuchni kurpiowskiej są ziemniaki, marchew i dynia, ale również mięso. Tradycyjne potrawy z tego regionu to rejbak, chleb z ziemniakami oraz zupa grzybowa. Na kurpiowskim stole nie może również zabraknąć klusek oraz kaszy gryczanej.

  Zobacz więcej
 • original

  Gadżetomania: Papryka ozdobna

  Papryka może być słodka lub ostra, w różnych kolorach i kształtach, może być warzywem lub też pełnić funkcję przyprawy. Pięknem papryki zachwycili się nie tylko kucharze, ale też botanicy, którzy stworzyli paprykę ozdobną.

  Zobacz więcej
 • original

  Ugotowani – sezon 5

  Na antenę powraca program „Ugotowani”! Przed nami cztery przyjęcia i czterech uczestników, którzy zawalczą o uznanie dla swoich umiejętności kulinarnych, jak i miano najlepszego gospodarza przyjęcia. Do wygrania jak zawsze nagroda w postaci 5 tysięcy złotych. Kto pojawi się w premierowym odcinku piątej serii?

  Zobacz więcej
 • original

  "Sąsiad na widelcu" w Lublinie

  Już w sobotę, 7 września startuje nowy program w TVP. „Sąsiad na widelcu” to program o gotowaniu, który przypadnie “do smaku” całej rodzinie.

  Zobacz więcej
 • original

  Ogólnopolski Festiwal Zalewajki

  Wielkie gotowanie zalewajki, degustacje, konkursy i zabawy. Wszystko to na IV Ogólnopolskim Festiwalu Zalewajki. Zapraszamy!

  Zobacz więcej