Aktualności Doradcy Smaku

 • original

  Sezon na Świąteczne pierogi

  Zestaw wigilijnych potraw różni się zależnie od regionu czy tez rodzinnych tradycji. Jedną z obowiązkowych potraw na wigilijnych stole są pierogi. Zwykle są to pierogi z kapustą i grzybami lub też makowe na słodko. Wigilijne pierogi mają swoje znaczenie i symbolikę. Ziarna zbóż czyli mąka lub mak oznaczają dostatek i nieśmiertelność. Kapusta kiszona miała zapewnić siły witalne a grzyby – miały znaczenie magiczne i zapewniały dostatek.

  Zobacz więcej
 • original

  Lekcja Klubu Szefów Kuchni: Zupa grzybowa

  Podczas Świąt Bożego Narodzenia na naszych stołach często gości zupa grzybowa, Robert Sowa proponuję więc kilka jej odsłon, od tych tradycyjnych po nowe inspiracje.

  Zobacz więcej
 • original

  Gadżetomania: Foremki do ciastek 3D

  Pieczenie świątecznych ciasteczek i pierniczków możemy z łatwością zamienić w świetną zabawę dla całej rodziny. Wystarczy zaopatrzyć się w foremki o ciekawych, wesołych kształtach.

  Zobacz więcej
 • original

  Jarmarki bożonarodzeniowe

  Jarmarki świąteczne – magiczne miejsca, gdzie można zakosztować lokalnej kultury, także tej kulinarnej.

  Zobacz więcej
 • original

  Kulturalna kuchnia: Blogerzy na Święta

  „Blogerzy na Zdrowe Święta” to zbiór 50 przepisów od polskich blogerek kulinarnych, które gotują zdrowo i w sposób bardzo przemyślany. Proponowane przepisy wpisują się w tradycję polskiej kuchni, a jednocześnie ożywiają ją nowymi smakami oraz zmniejszają ich wartość kaloryczną przez użycie ciekawych zamienników.

  Zobacz więcej
 • original

  ABC Przyprawiania Świąt

  Oprócz garści szczęścia, szczypty radości i szklanki rodzinnej atmosfery, pamiętajmy również o odpowiednim przyprawieniu naszych potraw. Poniżej kilka wskazówek na przedświąteczne przygotowania.

  Zobacz więcej
 • original

  Dlaczego na choince wieszamy pierniczki?

  Choinka jest jednym z najważniejszych elementów Bożego Narodzenia. Bez niej nie byłoby atmosfery prawdziwych Świąt. Zapach żywicy i lasu, kolorowe światełka oraz ulubione ozdoby i smakołyki budują świąteczny nastrój w każdym domu.

  Zobacz więcej
 • original

  Artykuł Konrada Birka: Wspomnienie kulinarnego show Taste of Christmas

  Londyn przed Świętami Bożego Narodzenia zawsze ma wyjątkowy klimat. Na Oxford Street tłumy ludzi codziennie robią wielkie zakupy.

  Zobacz więcej
 • original

  Lekcja Klubu Szefów Kuchni: Pieczenie ciast

  Każdy rodzaj ciasta ma swoją temperaturę i czas pieczenia. Czas pieczenia zależy od wielkości formy, dlatego podajemy go w przybliżeniu. Warto jednak przeczytać, co spowoduje za wysoka lub zbyt niska temperatura pieczenia różnych ciast.

  Zobacz więcej
 • original

  Świąteczna uczta na zdrowie

  Zanim zaczniemy przyrządzać świąteczne potrawy, warto skorzystać z kilku porad, dzięki którym dowiemy się, jak przygotować tradycyjne dania, aby były smaczne jak zawsze, ale mniej kaloryczne i lekkostrawne.

  Zobacz więcej