Aktualności Doradcy Smaku

 • p1140456

  Za co kochamy pomidory?

  Za zapach, smak i bogactwo witamin i minerałów! Pomidory zaliczane są do żywności funkcjonalnej, czyli takiej, która oprócz dostarczania podstawowych składników odżywczych, zapewnia organizmowi dodatkowe korzyści zdrowotne.

  Zobacz więcej
 • istock_000005988311xlarge-male

  "Im więcej jesz tym bardziej pomagasz" już jutro!

  "Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”! Już w ten piątek cała Polska włącza się do akcji Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Zapraszamy do wybranych lokali gastronomicznych.

  Zobacz więcej
 • fotolia_52117626_s

  Golonka po beskidzku

  Kuchnia beskidzkich górali jest solidna i smaczna. Rozgrzewa, daje siłę. Bez udziwnień; prosta, ale ciekawa i bardzo oryginalna. Dzisiaj propozycja idealna na zimowy obiad – golonka po beskidzku. Smacznego!

  Zobacz więcej
 • fotolia_60781437_s

  Czosnek – pogromca chorób

  Niepozorny, o mocnym, charakterystycznym zapachu. Jego właściwości lecznicze znane są od tysięcy lat. Czosnek warto jadać przez cały rok, ale zimą docenimy go najbardziej.

  Zobacz więcej
 • syrop-z-hycki6

  Dary z krzaczka - czarny bez

  Czarny bez czy też po poznańsku hyćka vel. hyczka to niewątpliwie smak mojego dzieciństwa. Nie ma drugiej takiej rzeczy która pachniałaby równie pięknie i oryginalnie jak syrop z kwiatów bzu. Zapraszam do zapoznania się z czarnym bzem nieco bliżej :)

  Zobacz więcej
 • fotolia_38030403_s

  Z ryżem dookoła świata

  Ryż to podstawa żywienia dla niemal połowy ludności świata! Statystyki mówią same za siebie - na całym świecie zebrano 633 mln ton w ciągu roku, z czego Chiny produkują 200 mln ton, czyli 1/3 światowej produkcji, a zjadają aż 1/6 światowej produkcji.

  Zobacz więcej
 • fotolia_45514097_s

  Wrocław i Ugotowani!

  Wrocław zaprasza na Ugotowanych! Będzie jak zwykle oryginalnie i smakowicie.

  Zobacz więcej
 • dsc00030-copymale

  Konkurs "Gotuj z Doradcą Smaku" VII tura

  Kolejne odcinki programu Doradca Smaku już za nami - zachęcamy Was do gotowania i odkrywania swoich smaków. Zainspirujcie się przepisami i zdobądźcie sprzęt do kuchni lub elegancką zastawę.

  Zobacz więcej
 • e42097b2eb2cf876gen

  Słodkie ABC

  Pieczenie ciast to prawdziwa sztuka. Sprawdź pomocne tricki, dzięki którym Twoje wypieki będą naprawdę wyborne.

  Zobacz więcej
 • fotolia_74463935_s

  Greckie przysmaki Teo Vafidisa - owoce morza z ryżem i szafranem

  Grecja, to nie tylko piękne starożytne zabytki i przepiękne krajobrazy, lecz również przepyszna, uważana za jedną z najlepszych na świecie kuchnia, którą cechuje wyjątkowy smak, różnorodność i jakość produktów. Któż pokaże ją lepiej niż rodowity Grek Teo Vafidis… Dzisiaj kolejna odsłona greckiej kuchni, a w niej – owoce morza z ryżem i szafranem.

  Zobacz więcej