Aktualności Doradcy Smaku

original

Przepis dnia, odc. 12. Pieczony łosoś na purée z bobu i koziego sera

 

Atrakcyjnie wygląda na talerzu, ciekawie urozmaica smak potrawy. Jest popularna w kuchni włoskiej, ma lekko orzechowy smak i jest wyjątkowo niepozorna, bo wyglądem przypomina nasz swojski mlecz. Co jednak najważniejsze, świetnie komponuje się z łososiem.

 

O czym mowa? O rukoli, którą polecamy w  kolejnym odcinku Przepisu dnia: Pieczony łosoś na purée z bobu i koziego sera. Do przepisu polecamy szczególnie łososia norweskiego, gdyż łosoś bałtycki jest trudno dostępny, a łososia norweskiego można dostać w każdym niemal sklepie.

 

Do łososia polecamy dodać cytrynę dla zneutralizowania charakterystycznego zapachu ryby. Doskonałym rozwiązaniem jest również użycie pieprzu cytrynowego, który spełnia tę funkcję oraz dodatkowo zaostrza smak delikatnej ryby.

 

Jeśli natomiast zastanawiacie się skąd wziąć bób we wrześniu informujemy, że bób w postaci mrożonej jest dostępny przez cały rok w większych sklepach. 

 

Wiedząc gdzie można znaleźć wszystkie składniki do "Przepis dnia" polecamy: Pieczony łosoś na purée z bobu i koziego sera

 

 

Emisja programu: poniedziałek-piątek ok. 19:20, powtórka: poniedziałek-piątek ok. 14:50, TVP1

Komentarze

A Ty, co o tym myślisz?

Dodaj komentarz